معرفی دنیای دانلود مهندسی
ISI DOWNLOAD یک فروشگاه محصولات دانلودی دنیای مهندسی است که قادر است با سفارش هر محصول ، شما را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار شما قرار دهد .
روش ارائه فایل به شما به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار شما قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، شما بتواند محصول را دوباره دریافت کنید یا به مدیر تیکت بزنید و پاسخ دریافت نمایید.
تبلیغات شما
کانال تلگرامی ما

   ایجاد 5 هزار مگاوات‌ انرژی‌ خورشیدی‌ محقق‌ می‌شود؟

دوشنبه , 12 مرداد 1394 ساعت 17:47

هنوز طرح اجازه سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و موسسات عمومی غیردولتی به استفاده از انرژی خورشیدی اجرایی نشده است.

هنوز طرح اجازه سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و موسسات عمومی غیردولتی به استفاده از انرژی خورشیدی اجرایی نشده است.
یکی از تکالیف برنامه پنجم در مورد استفاده از انرژی‌های نو و خورشیدی ایجاد زیرساخت‌های تولید تجهیزات نیروگاه‌های بادی و خورشیدی و توسعه کاربرد انرژی‌های پاک و افزایش سهم تولید این نوع انرژی‌ها در سبد تولید انرژی کشور است که به واسطه این تکلیف ایجاد پنج هزار مگاوات انرژی بادی و خورشیدی تا پایان برنامه یعنی در انتهای سال 1394 هدف‌گذاری شده است.

این عدد 8.3 درصد از ظرفیتی است که به گفته مسئولان در ایران به دلیل داشتن 300 روز آفتابی وجود دارد. بر این اساس تولید 4.5 تا 5.5 کیلووات ساعت بر مترمربع در روز امکان پذیر است.

اما آیا این تکلیف 8 درصدی از میزان ظرفیت موجود تا پایان سال محقق خواهد شد؟ امروز در جهان حدود 30 گیگاوات از ظرفیت فتوولتائیک جدید عملیاتی شده است و با افزایش 74 درصدی در کل دنیا به میزان 70 گیگاوات خواهد رسید.

در ایران هم ظرفیت‌ها بسیار بالاست. در مساحتی بیش از 2000 کیلومتر مربع امکان نصب بیش از 60 هزار مگاوات نیروگاه حرارتی خورشیدی وجود دارد.

اگر مساحتی معادل صد درصد کیلومتر مربع زمین را به ساخت نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک اختصاص دهیم؛ برق تولید آن معادل کل تولید برق کشور خواهد بود.

با این حال اجرای تکلیف 8 درصدی برنامه پنجم نیز در سربالایی قرار دارد و هنوز طرح اجازه سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی و موسسات عمومی غیردولتی به استفاده از انرژی خورشیدی نیز اجرایی نشده است. 

پیگیری
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
پشتیبانی سایت

ایمیل :

            info@isidownload.ir

 

تبلیغات شما
دنیای دانلود مهندسی